Trzy sposoby korzystania z flipchartów

Trzy sposoby korzystania z flipchartów

Z tablicy do prezentacji można korzystać na różne sposoby. Są dwa dostępne zawsze i kolejny, jeśli wybierze się wersję z powierzchnią magnetyczną. Jedna tablica, a są dwa czy nawet trzy sposoby jej użytkowania. To przydatny sprzęt w biurze i często okazuje się niezastąpiony.

Mazaki do tablicy czy blok papieru?

Flipcharty wyposażone są w suchościeralną powierzchnię. Można pisać po takich tablicach mazakami, a później gąbką zetrzeć efekt swojej pracy. Jeśli tablica jest obrotowa, to można ją obrócić i pisać czy rysować po drugiej stronie. Wtedy tego, co już jest, nie trzeba ścierać. Flipchart ma haczyki na blok z kartkami papieru. Swoją prezentację można wspomóc, pisząc i rysując na papierze. Zapisane kartki przerzuca się do tyłu i wykorzystuje kolejne. Wszystko, co zostało zaprezentowane wizualnie, pozostaje na kartkach. Niektóre modele pozwalają przyczepić blok papieru o określonym formacie. Jeśli elementy podtrzymujące papier są ruchome, to może mieć on różną wielkość.

Jak jeszcze można prezentować coś na tablicy?

Niektóre flipcharty mają powłokę magnetyczną. To zwiększa ilość sposobów używania tablicy. Dostępne są trzy opcje. Na jej powierzchni można:

  • pisać i rysować mazakami,
  • umieścić blok papieru (pisać na kartkach),
  • umocować coś magnesami.

Kartkę z grafiką czy wykresem podtrzymują magnesy. Wystarczy je odczepić i można umieścić kartkę przedstawiającą coś innego. Będzie to coś, co akurat jest ważne przy prezentacji. W jaki sposób korzystać z tablicy typu flipchart, by pomagała w pracy, to warto przemyśleć jeszcze przed zakupem tego artykułu. W sklepie są modele niemagnetyczne i magnetyczne. Na tych pierwszych umieszcza się papier albo pisze się po nich mazakami. Jeśli trzeci sposób korzystania z tablicy nie jest konieczny, to można wybrać tablicę niemagnetyczną. By móc używać na tablicy magnesy, potrzebna jest magnetyczna.